Halı Yıkama

Şagi (Shaggy) Halı Yıkama

Son birkaç yıldır şagi (shaggy) halılar, şık manzaraü ve yumuşak yapıları ile hızlı bir halde evlerimizdeki yerini aldı. Ama bu özelliklerinin yanında shaggy halılarının tüy yapıları ve genel dikiş tarzları farklı olduğundan özellikle halı diplerinde çok oranda toz birikmektedir.

Ipliklerinin kısa ve uzun olduğu, ipek karışımlı şagi veya el dokuma şagi diye adlandırdığımız halılar hav diplerine toz toplaması, mayt ve antihijyenin en fazla görüldüğü halılardır. Hijyen kuralları ve halı yıkama teknikleri acsıcaklıknda kıymet tüm halı yıkama sistemlerinden farklı uygulamalar gerektirmektedir.

Hav boylarının fazla olması, alışmış olduğumız halılardan farklı tüyleri nedeniyle ve çok değişik renk kombinasyonları sebebiyle müsait yıkama teknikleri kullanılmazsa tam temizlik sağlanamaz.

şagi (shaggy) halı nasıl yıkanır?
şagi halıların evde temizliği de zor olsa gerek, farklı bir temizlik stratejisi gerektirir. öncelikle yumuşak uçlu bir fırçayla halı şampuanı halıya yedirilir ve bir müddet şampuanın halıya tesir etmesi beklenir.

Ondan sonra durulama yapılır ve sıkma işlemine geçilir. Hav diplerindeki tozların alınması için ise ne olursa olsun toz alma makinesi kullanılmaktadır. 

Kocaeli'de bulunan firmamız Derince, İzmit, Kartepe ve Başiskele ilçelerine hizmet vermektedir.